| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Interface | RS422, RS485 |
| Operating Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 4.5 V |
| Operating Supply Current | 660 µA |
| Logic Function | Transceiver |
| Data Rate | 20 Mbps |
| Simplex/Duplex | Half |
| Number of Drivers | 1 |
| Number of Receivers | 1 |
| Receiver Hysteresis | 25 mV |
Stock: 983
Distributors
pcbx
Unit Price$3.84264
Ext.Price$3.84264
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $3.84264 | $3.84264 |
| 10 | $2.94595 | $29.45950 |
| 25 | $2.72185 | $68.04625 |
| 50 | $2.60026 | $130.01300 |
| 100 | $2.48410 | $248.41000 |
| 300 | $2.37313 | $711.93900 |
| 500 | $2.26712 | $1133.56000 |
| 1000 | $2.16581 | $2165.81000 |
